Η δικηγορική εταιρεία Α. & Α. Κ. Αιμιλιανίδης, Κ. Κατσαρός & Συνεργάτες ΔΕΠΕ, ζητά δικηγόρο για το γραφείο της στη Λευκωσία.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Εγγεγραμμένος στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον τέσσερα έτη
  • Απαραίτητη προηγούμενη εμπειρία σε υποθέσεις που αφορούν τραπεζικό και χρηματοοικονομικό δίκαιο
  • Άριστη Γνώση της Ελληνική και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και εχεμύθεια
  • Δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Προηγούμενη εμπειρία σε υποθέσεις που σχετίζονται με το δίκαιο των συμβάσεων, την ακίνητη ιδιοκτησία και εμπορικό δίκαιο.

Καθήκοντα:

  • Νομική έρευνα σε όλους τους τομείς του κυπριακού δικαίου
  • Σύνταξη νομικώνκαι άλλων εγγράφων, επιστολών, συμφωνιών κ.λ.π.
  • Παροχή τεκμηριωμένων νομικών συμβουλών μέσω νομικών γνωματεύσεων
  • Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων
  • Διαπραγμάτευση συμφωνιών και υποθέσεων

Παρακαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι να αποστέλλουν τα βιογραφικά τους σημειώματα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.