Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΤΩΝΗΣ Α. ΠΑΠΑΛΛΗΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λάρνακα, επιθυμεί να προσλάβει ΔΙΚΗΓΟΡΟ για το ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ.

Απαραίτητα Προσόντα:

· Πτυχίο Νομικής από αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο.

· Mέλος του Παγκύπριου Δικηγορικού Συλλόγου.

· Προηγούμενη αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 6 ετών.

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, προφορικά και γραπτά.

· Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή, ειδικότερα του προγράμματος Microsoft Word και του ΖΥΓΟΥ.

· Δυναμική προσωπικότητα, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, οργανωτικές ικανότητες.

Καθήκοντα:

· Σύνταξη και ετοιμασία δικογράφων, συμβολαίων και νομικών γνωματεύσεων.

· Χειρισμός ακροαματικών διαδικασιών δικαστηριακών υποθέσεων στα Δικαστήρια σε όλη την επικράτεια της Κυπριακής Δημοκρατίας.

· Διεξαγωγή συναντήσεων με πελάτες/αντίδικους.

· Νομική Έρευνα.

Προσφέρονται αποδοχές αναλόγως πείρας και προσόντων.

Οι ενδιαφερόμενες/οι για την πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

(με την ένδειξη: Θέση Δικηγόρου), μέχρι την Παρασκευή, 28 Ioυλίου 2023.

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 24622177

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας.

(με την ένδειξη: Θέση Ασκούμενου Δικηγόρου), μέχρι την Παρασκευή, 28 Ioυλίου 2023.