Το δικηγορικό γραφείο Λαζάρου & Αντωνίου στην Λάρνακα δέχεται αιτήσεις για άμεση πρόσληψη δικηγόρου πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νόμικής.
  • Άδεια άσκησης του επαγγέλματος.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας. Γνώση της Ρώσσικης Γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια και επαγγελματισμός.
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια πείρα στην άσκηση του επαγγέλματος
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Τα Καθήκοντα και Ευθύνες περιλαμβάνουν:

  • Διεξαγωγή έρευνας και ετοιμασία νομικών συμβουλών.
  • Διεξαγωγή αλληλογραφίας.
  • Ετοιμασία δικογράφων, αιτήσεων, συμβολαίων και άλλων εγγράφων.
  • Διεκπεραίωση Εμφανίσεων ενώπιον των Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων όλων των πόλεων.
  • Χειρισμός δικαστηριακών και εξωδικαστικών υποθέσεων.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλ. Επικοινωνίας: 24-102898

Website: lalawcy.com

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.