Το δικηγορικό γραφείο Μαρία Μικελλίδου με έδρα τη Λάρνακα δέχεται αιτήσεις για τη πρόσληψη δικηγόρου.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Μέλος του Παγκυπρίου Δικηγορικού Συλλόγου
  • Ελάχιστη προηγούμενη εμπειρία 3 τουλάχιστον ετών στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή

Καθήκοντα

  • Εκπροσώπηση πελατών σε Δικαστηριακές και εξωδικαστηριακές υποθέσεις
  • Χειρισμός δικαστηριακών υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών, Διοικητικού, και Δικαστηριών ειδικής δικαιοδοσία και διεκπεραίωση ακροάσεων
  • Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, συμβάσεων, νομικών γνωματεύσεων και κάθε είδους νομικού εγγράφου
  • Νομική έρευνα
  • Επικοινωνία με πελάτες

Απολαβές

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Βιογραφικό σημείωμα παρακαλούμε να αποστέλλεται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

 Η Εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.