Το δικηγορικό γραφείο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ & ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε. ζητά Ασκούμενους Δικηγόρους για απασχόληση στο δικαστηριακό τμήμα της εταιρείας στα γραφεία της στη Λάρνακα για άμεση εργοδότηση, ειδικά για εμφανίσεις στα Δικαστήρια Λευκωσίας.

Καθήκοντα:

  • Εμφανίσεις Δικαστηρίου (κυρίως στο Επαρχιακό Δικαστήριο Λευκωσίας)
  • Σύνταξη δικογράφων, συμβάσεων και άλλων εγγράφων
  • Νομική έρευνα και μελέτη νομοθεσίας και νομολογίας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Θα εκτιμηθεί θετικά τυχόν μεταπτυχιακός τίτλος/Bar Professional Training Course (BPTC)/Legal Practice Course (LPC)
  • Εξαιρετική γνώση Η/Υ (Word, Excel, Outlook)
  • Εξαιρετική γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακαλώ όπως αποστείλετε βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα «Θέση Ασκούμενου Δικηγόρου».

Για επικοινωνία: 24655339 και 24651339.