ΙΩΑΝΝΑ Α. ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε - ΘΕΣΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ

Το δικηγορικό γραφείο ΙΩΑΝΝΑ Α. ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε στη Λευκωσία δέχεται αιτήσεις για άμεση πρόσληψη δικηγόρου Δικαστηρίου.

Καθήκοντα:

· Σύνταξη και ετοιμασία δικογράφων και νομικών γνωματεύσεων

· Χειρισμός ακροαματικών διαδικασιών δικαστηριακών υποθέσεων

· Διεξαγωγή συναντήσεων με πελάτες/αντίδικους

· Διαδικασία διατήρησης και επικαιροποίησης στοιχεία πελατών για σκοπούς δέουσας επιμέλειας

Προσόντα:

· Πτυχίο Νομικής.

· Άδεια εξασκήσεως του δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.

· Πείρα στο χειρισμό υποθέσεων ενώπιον του Ανωτάτου Δικαστηρίου, Επαρχιακών Δικαστηρίων και Ειδικών Δικαστηρίων.

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

· Θεώρηση και σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, συμβάσεων και άλλων νομικών εγγράφων.

· Ικανότητα έρευνας και μελέτης Νομοθεσίας και Νομολογίας.

· Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή (office word, excel, κτλ).

· Λήψη πρωτοβουλιών και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.

· Ικανότητα και δυνατότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών καθηκόντων υπό πίεση χρόνου και κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με την ένδειξη «ΘΕΣΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ»

Οι αιτήσεις τυγχάνουν πλήρους εμπιστευτικότητας.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε στο 22263720.