Η δικηγορική εταιρεία Ε. Νεοφύτου & Συνεταίροι Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λευκωσία ζητά Δικηγόρο για άμεση πρόσληψη:

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής.
  • Εγγεγραμμένος/η στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον 2 έτη.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, συμπεριλαμβανομένων των προγραμμάτων Word, Excel κ.α.
  • Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.

Καθήκοντα:

  • Σύνταξη δικογράφων, γνωμοδοτήσεων, συμβάσεων, επιστολών και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων.
  • Χειρισμός δικαστικών υποθέσεων που άπτονται του τραπεζικού, εμπορικού και του εταιρικού δικαίου.
  • Νομική έρευνα σε όλους του τομείς του κυπριακού δικαίου.
  • Συναντήσεις εντός και εκτός γραφείου.

Μισθός και συναφή ωφελήματα:

  • Προσφέρονται αποδοχές αναλόγως πείρας και προσόντων, συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού, 21 μέρες ετήσια άδεια, χώρος στάθμευσης και προοπτικές ανέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 22441794.