Η Δικηγορική Εταιρεία A&Α Κ. Αιμιλιανίδης, Κ. Κατσαρός και Συνεργάτες Δ.Ε.Π.E. ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο για τα γραφεία της στη Λευκωσία για το τμήμα Corporate. Απαιτούμενα προσόντα:

- Εγγραφή στον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο.

- Ελάχιστη εμπειρία 1-3 ετών στον τομέα του εταιρικού και εμπορικού δικαίου.

- Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς.

- Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.

- Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης.

- Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα και ως μέλος ομάδας.

- Δέσμευση για την παροχή υψηλής ποιότητας νομικών υπηρεσιών στους πελάτες. Περιγραφή Θέσης:

- Συμμετοχή σε υποθέσεις που σχετίζονται με το εταιρικό δίκαιο.

- Συμβουλή πελατών σχετικά με θέματα εταιρικής διακυβέρνησης και συμμόρφωσης.

- Σύνταξη, αναθεώρηση και διαπραγμάτευση κάθε είδους συμφωνιών και νομικών εγγράφων.

- Διεξαγωγή νομικής έρευνας και παρακολούθηση των νομικών εξελίξεων στην Κύπρο.

- Διαχείριση εταιρειών.

- Επικοινωνία με πελάτες, συνεργάτες του γραφείου, κυβερνητικές αρχές και άλλους οργανισμούς στην Κύπρο και στο εξωτερικό. Αμοιβή:

- Αναλόγως προσόντων και εμπειρίας θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών στον επιτυχημένο υποψήφιο. Όλα τα βιογραφικά να αποστέλλονται στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. Οι αιτήσεις θα χειρίζονται με απόλυτη εχεμύθεια.