O συνεταιρισμός δικηγόρων Zenon Chr. Katsouris & Associates με έδρα τη Λευκωσία ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο ή ασκούμενο δικηγόρο (με άσκηση πέραν των 4 μηνών) για πλήρη απασχόληση:

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (Word, Οutlook)

Σε περίπτωση δικηγόρου που κατέχει άδεια εξάσκησης επαγγέλματος, απαραίτητη προϋπόθεση είναι η δυνατότητα ένταξης του/της στα προγράμματα της Αν.Α.Δ.

Καθήκοντα

  • Σύνταξη δικογράφων, αγορεύσεων, αιτήσεων και οποιονδήποτε άλλων εγγράφων σχετίζονται με Δικαστηριακές υποθέσεις.
  • Εκπροσώπηση γραφείου σε υποθέσεις και εμφανίσεις ενώπιον όλων των Δικαστηρίων Παγκύπρια.
  • Σύνταξη γνωμοδοτήσεων και παροχή νομικών συμβουλών σε νομικά θέματα.
  • Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες, αντιδίκους και δικηγόρους.
  • Επικοινωνία με δημόσιες αρχές, κυβερνητικά τμήματα και άλλους οργανισμούς και χρήση των σχετικών ιστοσελίδων.
  • Διεξαγωγή νομικής έρευνας, μελέτη νομολογίας και βιβλιογραφίας, χρήση βάσεων δεδομένων και νομικών εργαλείων.

Βιογραφικό σημείωμα παρακαλούμε όπως αποστέλλετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας.