Δικηγορικό Γραφείο ΝΑΣΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ - ΘΕΣΗ ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ

Το Δικηγορικό Γραφείο ΝΑΣΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ (Panayiotou Legal LLC), με έδρα την Λευκωσία ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα ασκούμενο/η δικηγόρο για το δικαστηριακό τμήμα (Litigation).

Απαιτούμενα προσόντα:

· Εγγραφή στον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο.

· Ελάχιστη εμπειρία 4 έτους ως μάχιμος/η δικηγόρος.

· Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς.

· Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.

· Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης.

· Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα και ως μέλος ομάδας.

· Δέσμευση για την παροχή υψηλής ποιότητας νομικών υπηρεσιών στους πελάτες.

Περιγραφή Θέσης:

· Άριστη γνώση των δικαστηριακών διαδικασιών.

· Σύνταξη δικογράφων, διεκπεραίωση και χειρισμός ακροάσεων.

· Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί της Νομοθεσίας και της Νομολογίας.

· Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.

· Εμπειρία στον χειρισμό Δικαστηριακών Υποθέσεων, Αστικών, Ποινικών και στην διεξαγωγή Ακροαματικών Διαδικασιών ενώπιον όλων των Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων.

Αμοιβή:

· Αναλόγως προσόντων και εμπειρίας θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών στον επιτυχημένο υποψήφιο.

Όλα τα βιογραφικά να αποστέλλονται στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι αιτήσεις θα χειρίζονται με απόλυτη εχεμύθεια.