Το Δικηγορικό Γραφείο Μ. Χ. ΜΥΛΩΝΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΕΠΕ με έδρα στη Λευκωσία ζητά:

Δικηγόρο για το Εμπορικό/Εταιρικό Τμήμα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Άσκηση δικηγορίας για τουλάχιστον 5 χρόνια.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας.
  • Πείρα στην σύνταξη συμβάσεων και εταιρικών εγγράφων καθώς και σε δικαστηριακές υποθέσεις που αφορούν εταιρικό, εμπορικό δίκαιο και δίκαιο συμβάσεων.
  • Πείρα σε θέματα ακίνητης ιδιοκτησίας.
  • Εμπειρία σε σύνταξη και διαπραγμάτευση συμβάσεων στον τομέα των ανακυκλώσιμων πηγών ενέργειας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Καθήκοντα:

  • Ετοιμασία, σύνταξη, διαπραγμάτευση και καταχώρηση νομικών και/ή άλλων εγγράφων, αιτήσεων, συμβολαίων, γνωματεύσεων, κτλ.
  • Εμφανίσεις ενώπιον των Δικαστηρίων της Κυπριακής Δημοκρατίας και Διεξαγωγή Δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων σε σχέση με Εμπορικό και Εταιρικό Δίκαιο.
  • Συνεργασία στην οργάνωση της ομάδας του Εμπορικού τμήματος.

Προσφέρονται καλές απολαβές και ωφελήματα αναλόγως προσόντων, πείρας και ικανοτήτων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα για την προσοχή του κ. Μάριου Μυλωνά

Τηλ. 22 445822 /   Φάξ. 22-445830

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.