Η Δικηγορική Εταιρεία Χρίστος Πατσαλίδης Δ.Ε.Π.Ε., με έδρα την Λευκωσία, ζητεί να προσλάβει δικηγόρο στο τμήμα δικαστηριακών υποθέσεων (litigation department).

Προσόντα και Καθήκοντα :

  • Πτυχίο Νομικής
  • Πείραεργασίας τουλάχιστον 3 χρόνιαστο χειρισμό υποθέσεων ενώπιον του Ανωτάτου και των Επαρχιακών Δικαστηρίων
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Λήψη πρωτοβουλιών και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.
  • Γνώση του συστήματος iJustice
  • Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών σε περιβάλλον windows (Microsoft Office Word, Internet, Ε-mail, Excel).
  • Εμπιστευτικότητα, αξιοπιστία, ταχύτητα και διεκπεραίωση εργασιών
  • Επαγγελματτισμός, υπευθυνότητας και εργατικότητα
  • Διεξαγωγή νομικής έρευνας και χρήση νομικών εργαλείων
  • Χειρισμός Δικαστηριακών υποθέσεων

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους στο τηλεομοιότυπο 22 674 422 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση :

ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΥΧΟΥΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΟΥ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ

24/03/23