Η Δικηγορική Εταιρεία TEKKIS & MATSANGOS LLC με έδρα την Λάρνακα, επιθυμεί όπως προσλάβει δικηγόρο στο Δικαστηριακό Τμήμα (litigation).

Απαραίτητα Προσόντα:

Καθήκοντα:

Τα κύρια καθήκοντα περιλαμβάνουν:

  • Άριστη γνώση των δικαστηριακών διαδικασιών.
  • Σύνταξη δικογράφων, διεκπεραίωση και χειρισμός ακροάσεων.
  • Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί της Νομοθεσίας και της Νομολογίας.
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Εμπειρία στον χειρισμό Δικαστηριακών Υποθέσεων, Αστικών, Ποινικών και στην διεξαγωγή Ακροαματικών Διαδικασιών ενώπιον όλων των Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων.

Προσόντα, Εμπειρία και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Τέσσερα (4) χρόνια εμπειρία ως μάχιμος δικηγόρος.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και οργανωτικές ικανότητες.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικού Υπολογιστή (word, outlook, Cylaw, ijustice).
  • Πτυχίο Νομικής.

Πακέτο απολαβών:

  • Μισθός και άλλα ωφελήματα αναλόγως προσόντων.

Διεύθυνση: Λεωφόρος  Γρίβα Διγενή 3 , Patsalos House, Γραφεία 401 & 501 , 6030 Λάρνακα.  Τηλ: 24 002422