Η Δικηγορική Εταιρεία V.N. PANAYIOTOU  LLC με έδρα την Λευκωσία ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο για το δικαστηριακό τμήμα (Litigation).

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Εγγραφή στον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο.
  • Ελάχιστη εμπειρία 4 έτους ως μάχιμος/η δικηγόρος.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς.
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.
  • Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης.
  • Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα και ως μέλος ομάδας.
  • Δέσμευση για την παροχή υψηλής ποιότητας νομικών υπηρεσιών στους πελάτες.

Περιγραφή Θέσης:

  • Άριστη γνώση των δικαστηριακών διαδικασιών.
  • Σύνταξη δικογράφων, διεκπεραίωση και χειρισμός ακροάσεων.
  • Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί της Νομοθεσίας και της Νομολογίας.
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Εμπειρία στον χειρισμό Δικαστηριακών Υποθέσεων, Αστικών, Ποινικών και στην διεξαγωγή Ακροαματικών Διαδικασιών ενώπιον όλων των Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων.

Αμοιβή:

  • Αναλόγως προσόντων και εμπειρίας θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών στον επιτυχημένο υποψήφιο.

Οι αιτήσεις θα χειρίζονται με απόλυτη εχεμύθεια.