Το Δικηγορικό γραφείο Χριστόδουλος Κ. Θεοδότου με έδρα τη Λεμεσό, ζητά να προσλάβει δικηγόρο για δικαστήριο.

1. Απαιτούμενα Προσόντα

·         Κάτοχος πτυχίου Νομικής.

·         Άριστη γνώση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, (MS Office (Word, Excel).

·         Άριστη γνώση Ελληνικής και καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (Ομιλία – Γραφή).

·         Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακός και ευχάριστος χαρακτήρας.

·         Ως πρόσθετο προσόν θα θεωρηθεί προηγούμενη εμπειρία.

2. Καθήκοντα - Ευθύνες

·         Σύνταξη αλληλογραφίας / Προετοιμασία Δικογράφων.

·         Εμφανίσεις στο Δικαστήριο.

·         Τήρηση αρχείου και αρχειοθέτηση.

·         Επικοινωνία με πελάτες.

·         Συνάντηση με λειτουργούς δημόσιων υπηρεσιών (Φόρος, κτηματολόγιο κα).

·         Χρήση ηλ. πλατφόρμας i – justice.

3. Απολαβές – Ωφελήματα

·         Μισθός / Μπόνους - Αναλόγως προσόντων.

·         Ευέλικτο ωράριο.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα, στην Ηλεκτρονική Διεύθυνση contact@ctheodotoulaw.com.