Ν. Ροτσίδης & Σία Δ.Ε.Π.Ε. - Δικηγόρος (Δικαστηριακό Τμήμα)

Η δικηγορική εταιρεία Ν. Ροτσίδης & Σία Δ.Ε.Π.Ε. ζητά Δικηγόρο (Δικαστηριακό Τμήμα) για το γραφείο της στη Λευκωσία.

Απαιτούμενα προσόντα:

· Πτυχίο Νομικής

· Εγγεγραμμένος/η στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας με τουλάχιστον 3-5 χρόνια εμπειρία

· Άριστη Γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

· Επαγγελματισμός, συνέπεια και εχεμύθεια

· Ομαδικότητα και συνεργασία

· Δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

Καθήκοντα:

· Χειρισμός δικαστηριακών υποθέσεων και διενέργεια ακροάσεων

· Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων και άλλων νομικών εγγράφων

· Νομική έρευνα

· Σύνταξη νομικών και άλλων εγγράφων, επιστολών, απαιτήσεων, κ.λπ.

· Παροχή τεκμηριωμένων νομικών συμβουλών μέσω νομικών γνωματεύσεων

· Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων

· Διαπραγμάτευση υποθέσεων

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.